Penceresiz banyolar için muhteşem aydınlatma fikirleri

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 22:40

banyo-tasarim-4

Banyo aydınlatma fikirleri

Günümüzde çoğu yeni yerleşim alanlarında yani apartman dairelerinde banyonun doğal gün ışığı alan bir penceresi yok. Bazı banyolar apartmanın hava boşluğuna bakacak şekilde yapılıyor, bazıları ise bu imkana dahi sahip değil. Bu durum ise doğru yapılmamış bir dekorasyon ile birleşince banyonun karanlık ve kasvetli bir mekan olmasına neden oluyor. Havalandırma problemi ise ayrı bir dert.

Bu yazımızda penceresiz banyolar için en iyi dekorasyon fikirlerini bir araya getirdik. Penceresiz bir banyoyu aydınlatmak, ferah ve havadar bir görünüm vermek için neler yapabiliriz, profesyonel iç mimar ve dekoratörlerin örneklerine hep birlikte göz atalım.

 

Açık renklerin verdiği ferahlık

İlk kuralımız penceresiz ve doğal gün ışığı almayan bir banyoyu dekore etmenin en basit ve birinci kuralı seçilen ürünlerin açık renkli, tercihen de beyaz olması. Beyaz renk ışığı yansıttığı için mekanların daha aydınlık görünmesini sağlayarak daha ferah bir görünüm yaratır. Yansımayı daha da artırmak için aynalardan yararlanılabilir. Fotoğraftaki gibi bir çalışma hem sıra dışı, şık bir görünüm oluşturuyor hem de alanın ferah olmasını sağlıyor.

Birden fazla aydınlatma

Banyonuzun bir penceresi yoksa ve doğal gün ışığından mahrumsa, aydınlatma çalışmasına ekstra özen göstermeliyiz. Basit bir tavan aydınlatması asla yeteri olmayacak, ve koyu gölgeler oluşmasına neden olacaktır. Bu nedenle mekanın tüm alanlarını aydınlatan çeşitli aplikler ile penceresiz banyonuzu komple aydınlatmalı sınız. Ancak dikkat! Beyaz ışık yerine gün ışığı olarak satılan ampullerin sarıya doğru olan tonlarını tercih ederseniz daha gerçekçi bir doğal ışık yakalarsınız.

 

 

 

 

Etiketler:, ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir