Oturma odası fikirleri

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 17:21

modern-oturma-odasi-salon-takimlari-14

Oturma odası fikirleri

Oturma odası yada salonumuz evimizin ana odalarından biridir. Eve geldiğimizde dinleneceğimiz, günün yorgunluğunu ve stresini atacağımız için rahat bir alan olması şarttır. Bu yazımızda bulunan oturma odası fikirleri, bütçeniz ne olursa olsun hayalinizdeki mekanı yaratmanıza yardımcı olacaktır.

İster yeniden dekore etmek ister yeni bir ev için ilham arıyorsanız veya odanızı hızlı yenileme yapmak istiyorsanız, mükemmel bir kanepe seçmenize veya ideal renk bulmanıza yardımcı olmak için salon dekorasyon fikirleri, stil ipuçları için tavsiyelerimiz var.

 

Bu çarpıcı modern oturma odası renk kullanılarak ikiye ayrılmıştır. Bir oturma alanı dramatik mürekkep mavisi duvarlar ve modern modüler köşe koltuk ile rahat bir ortam yaratmış. Karşıt beyaz duvarlar odanın harika açık ve ferah olmasını sağlar.

Bahçeye Açılan Salonlar

Bu yeni, beyaz oturma odasının köşesi, doğal dokular ve zengin yeşil yaprakları kullanarak bahçe ile bağlantı şekilde tasarlanmış. Büyük bir bitki, güzel bir odak noktası oluşturur ve tamamen beyaz arka plana doğal renk katar.

Beyaz bir zemin, doğal dokuların ve konforlu mobilyaların kullanımı ile güzel ötesi bir hale gelmiş. Koyu renkli bir kanepe ve ahşap ayak ile odaya derinlik katmaktadır.

Bu retro tarzı oturma odasındaki duvar, eşsiz ve kişilik dolu bir şema için dergi kesimleriyle süslenmiştir. Deri koltuk, 1960’lı yılların hissiyatı ile kendine özgü bir görünüm kazandırırken, klasik aksesuarlar son derece hoş bir görünümü sağlıyor.

Duvar rengi odada bulunan koltuk ile aynı renge boyanmış. Farklı modellerde yastıklar ile ufak dokunuşlar odanın tasarımını ve görselini tamamlamış.

Sarı, nötr bir alanda rengiyle harika görsellik katabilir. Tek ihtiyacınız olan şey zıt renklerde yastık veya sarı renkli bir dokunuş. Zemine dayanan bir resim gerçekten güzel görünüyor ve duvarlara asmaktan daha kolaydır. Mükemmel konumu bulmak ve bunun doğru olmasını sağlamak, sonuçta çok zor olabilir.

Güzel yumuşak bir kadife koltuk üzerindeki soyut bir çiçekli yastık, bu akıllı, zarif iç mekana çağdaş bir hava katıyor.

Oturma odasında biraz renk istiyorsanız, neden mavi bir kanepe denemiyorsunuz? Deniz renginin mavisi çok yönlü olabilir ve nötr olarak algılanır.

Bu mercan desenli kilim sayesinde çarpıcı bir görünüm kazanabilirsiniz.

Beyaz ve Gri Duvarlar

Gri duvarlar ve pembe ahşap kapılar şu an oturma odalarında oldukça popüler. Renkler çok yönlüdür ve neredeyse her plan ve mobilya stili için harika bir zemin oluşturmaktadır. Burada, olağanüstü avize, eğlenceli tekli koltuk ve süslemeler ile ahşap orta sehpaya kadar farklı dekorasyon ürünleriyle dolu.

Beyaz duvarlar ve parlak beyaz mobilyaların birleşimi.

Koyu mavilerle çarpıcı bir alan oluşturun. Beyaz duvarlar arasında derin bir renk, hasır koltuk ve pirinç zemin lambası gibi çarpıcı parçalara iyi uyum sağlayan modern bir oda oluşturun.

Salonların dekorasyonu tamamıyla rahatlıkla ilgilidir, bu nedenle renkli yastıklar, alanınıza fark yaratacaktır.

Duvarınıza bir desen çizmeyi deneyin. Buradaki renkler odanızı parlak tutan güçlü bir mavi ve beyazın bir karışımı olabilir.

Evinizdeki akış hissini aynı renkteki duvarlarla sağlayabilirsiniz. Beyaz temiz görünümlüdür ve çok parlak bir his yaratmaktadır.

Renkli Evler Renkli Odalar

Kumaş ve aksesuarlarınız da bol parlak renkler kullanmak istiyorsanız, duvarları sert griye boyayın.

Derin turkuaz, yeşil, tatlı pembe ve zümrüt canlı bir karışım için doğal olarak birlikte çalışan muhteşem renk grupları. Renkler bu kadar iyi olduğunda, odanızın görüntüsü de o kadar hoş olacaktır.

Bu bodrum katının bahçe ile birleşmesi tasarıma bütünlük sağlamış. Tabandan tavana cam kaplama hafif ve ferah bir his yaratır ve içten dışa doğru iyi bir akış sağlar. Döşeme ve döşeme renk açısından çok benzerdir ve bu da devamlılık hissi yaratmaya yardımcı olur.

Burada, büyük bir sırlı kapı, artı bir çatı ışığı, alanın hoş olmasını sağlar. Bir üçlü ayna da, dekoratif bir efekt eklerken, ışığı odanın çevresine çıkarmaya yardımcı olur. Gece, spot ışıkları devralır ve parlak ortam yaratır.

Yemek masasının hemen arkasındaki rahat bir oturma alanı, güzel bir salon hissi verir. Gri duvarlar, koltukların ve pufların üzerindeki desenli döşeme ile mükemmel bir uyum sağlamış. Şömine nin üstünde, modern bir manzara resmi odaya güzel bir hava katıyor.

Etiketler:, , , , , ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir