Modern Kitaplık Modelleri Örnekleri

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 13:33

kitalık-modelleri-12

Modern kitaplık modelleri

Modern kitaplık modelleri yazımızda sizlere birbirinden farklı model ve tasarım görselleri sunacağız. Birçok evin ayrılmaz bir parçası olan kitaplıklar aklınıza standart dikdörtgen bölmeler ve raflardan oluşan sıkıcı ve işlevsel bir mobilya geliyorsa, bu yazımız kitaplık modelleriyle ilgili fikrinizi değiştirebilir. Diğer birçok alanda olduğu gibi tasarımcılar kitaplık konusunda da sınırları zorlamaya devam ediyor. Yeni, alışılmadık tarzları birçok evin standardı olan bu mobilyaları baştan yaratmaktan çekinmiyorlar.

E-Kitap yaygınlaşması kitaplık modellerinden vazgeçmemize sebep olamadı.

Mâlum internet’in ve e-kitapların yaygınlaşmasıyla birlikte, bildiğimiz anlamda kitabın yavaş yavaş ortadan kaybolacağını ve müzelik bir nesneye dönüşeceğini iddia eden birçok kişi var. Ama dünyanın bütün yazılı kültür mirası elektronik olarak erişilebilir hale gelmiş olabilir.  Fakat birçok kişinin kitaptan vazgeçemeyeceği, hiçbir şey için değilse bile o güzelim koku için basılı kitap almaya devam edeceği de bir gerçek. Ama şimdi geleceği bırakıp bugüne bakalım. Yaz sona erdi, günler kısalacak, havalar soğuyacak ve artık vaktinizin daha fazla kısmı evinizde geçecek. Bu soğuk kış gecelerinde sıcak bir çay ya da kahve eşliğinde kitaplığınızdan seçeceğiniz güzel bir romanla hikayelere dalmaktan daha büyük zevk olabilir mi?

Ama bu zevki yaşayabilmek için öncelikle bir kitaplığa ihtiyacınız olacak. Bir kitaplığınız varsa da, belki de bu eski kitaplığınızı yenilemek için bir fırsattır. Zira kitaplığınızı yenileyerek aslında evinizi de baştan başa yenilemiş olacaksınız. Özellikle oturma odasına yerleştirilen kitaplıkları bir evin temel unsurlarından biridir ve hayatında değişiklik arayanlar için en doğru yöntemlerden biri kitaplık konusuna dikkat etmek olabilir. Kitaplık, kitapları sevmeyenler için bile evde bulunması gereken bir mobilyadır dekorudur aslında. Zira illâ ki kitap koymak zorunda değilsinizdir. Son gittiğiniz tatilden aldığınız hatıra eşyadan tutun da, yakın bir arkadaşınız aldığı şık bibloya ya da bir fotoğraf çerçevesine kadar birçok dekoratif unsur için kitaplıktan daha uygun bir yer olamaz.

 

Çok beğenilen Kitaplık Modelleri

Duvara çap monte edilmiş muhteşem bir tasarım.

 

Basit ama kullanışlı kitaplık modeli.

 

 

 

 

 

Metal olarak tasarlanmış başka bir örnek çalışma.

 

 

 

 

 

Etiketler:, , , , ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir