Laminat Parke Örnekleri

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 21:39

laminat-parke-ahsap-zemin-kaplama-doseme-11

Laminat Parke Desenleri

Günümüzde Laminat Parke üreten çok fazla firma olması, çok farklı zemin döşeme bulmamıza imkan sunmaktadır. Bu yazımızda parkenin avantaj ve dezavantajları ilgili faydalı bilgiler vermeye çalışacağız. Kısacası, daha net görmenize ve parkenin döşeme için ideal bir çözüm olup olmadığına karar vermenize yardımcı olmaya çalışacağız.

Parke bir kaç kattan oluşan zemin kaplaması türüdür. Tutkal kullanılarak monte edilen 3 seviyeli ahşap seviyesi içerir. İşte bu 3 tabakanın her birinin özellikleri:

  • birinci tabaka , aynı zamanda aşınma olarak bilinen döşeme, asil ahşaptan yapılmıştır. Döşeme örtüsü döşendikten sonra görülen kısımdır.
  • İkinci tabaka yumuşak ağaçtan yapılır. Zemin kaplamasının iç kısmıdır.
  • Son olarak, üçüncü kat  kontrplaktan yapılmıştır.

 

 

Laminat parkeler endüstriyel olarak imal edilir. Bu tür zemin kaplamacılarının üreticilerinin bu zemin kaplamasına büyük renkler ve kaplama kartelasına sahip olmasını sağlar. Başka bir deyişle, bu tip döşeme, geniş bir ahşap türü yelpazesine sahiptir. Siyah gibi egzotik renkler bile var.

Her zaman üretilme biçimiyle bağlantılı olarak, laminat parkenin ikinci avantajı ekonomik olmasıdır. Sonuçta bu tür bir kaplama sayesinde katı ahşap döşemeden daha az pahalı olan ahşap bir zemin bize daha az maliyetli olmaktadır.

Buna ek olarak, laminatın taşınması ve montajı daha kolaydır. Bununla birlikte, zemin döşenmesi için gereken zaman ve döşeme maliyeti üzerinde doğrudan bir etkisi vardır.

Özellikle, parkenin ilk katmanı 2 ila 6 mm arasında değişen bir kalınlığa sahip olabilir. Tabaka ne kadar inceyse, zeminin çizilmelere maruz kaldığında daha kırılgan olur. Daha sağlam bir ahşap döşeme için, daha kalın parke modeli tercih etmelisiniz.

 

Etiketler:, , , ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir