Çalışma Odası İçin Yeni Fikirler

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 14:06

calisma-odasi-dekorasyonu-fikirleri-9

Çalışma odası için yeni fikir ve ilham kaynaklarını için yardımcı olalım.

Çalışma odası her evde olmayabilir. Bu yazımızda son derece verimli çalışma odası fikirleri bulabilirsiniz. İddialı mobilyalar, özel dekorasyonlar, yaratıcı tasarımlar ve çalışma odalarıyla ilgili daha pek çok materyal sayesinde kendi çalışma odanız için fikirler edinebilirsiniz. Çalışma odanızın görüntüsünü ve tasarımını belirleyecek olan etkenlerden bir tanesi de, çalışma yeriniz le ilgili ve bu alana özel aksesuarlar ve hatta bu alanda esinleyici olacak bir çizgi de oluşabilir.

Çalışma odanızı kendi başınıza tasarlayıp uygulayabileceğiniz gibi, dilerseniz sitemizin sayfalarında rahatlıkla bulabileceğiniz ve kıyaslayabileceğiniz çok sayıda çalışma odası görsellerin den fikir edinebilirsiniz. Ayrıca akraba ve arkadaşlarınızın evlerindeki çalışma odaları da sizin için güzel bir esin kaynağı olabilir, bunu da göz önünde bulundurun. Elinizdeki eşya ve aksesuarlarla yaratıcı bir ortam hazırlamaya çalışmak, kullanışlı bir çalışma odası kurarken yapmanız gereken ilk adım olabilir.

En Kullanışlı Çalışma Odaları

Çalışma odanızda sizleri sakinleştirici ve rahatlatıcı nesnelere ve eşyalara yer vermek, işinize daha iyi konsantre olmanızı sağlayacaktır. Bunu garanti altına almak için kendinize yaslanma açısı ayarlanabilen bir döner çalışma sandalyesi ve yüksekliği kendi boyunuza göre ayarlanmış bir çalışma masası ile işe başlamanızı tavsiye ederiz. Çalışma odanızın aydınlatması da önem etkenlerden biridir. Doğal ışıktan doğru bir şekilde yararlanmak adına oda kapısı ve penceresinin yerleşimi önemlidir. Ayrıca çalışma odanızda güzel bir enerji akışı yaratmak adına gerek zemin ve duvarlarda, gerekse de mobilya ve aksesuarlarda kullanacağınız renk ve desenlerin üzerinde de hassasiyetle durmalı ve zevkinize göre seçimler yapmalısınız.

 

Dar uzun bir odaya itinayla döşenmiş kitaplık, çalıma masası ve dinlenmek için ufak bir koltuk.
Çatı katına güzel bir tasarımla yapılmış çalışma odası.
Bir tasarımcıya ait güzel bir çalışma odası tasarımı daha.
Beyazlara bürünmüş muhteşem bir tasarım.
Çatı katına yapılmış farklı bir tasarım daha.
Duvardaki tablolardan, masa ve koltuklara kadar beyaza bürünmüş bir oda.
Kitaplık bölümde ufak dekorasyon kutularıyla her şeyin ayrıldığı bir çalışma daha.

 

 

Etiketler:, ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir