Benzeri Olmayan Banyolar

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 10:16

banyo-tasarım-6

Birbirinden Güzel Banyo Tasarımları.

Güzel bir dekorasyonu yapılırken banyo unutulmamalıdır. Dokuların ve malzemelerin doğru karışımı, banyoya dinlendirici bir özellik katabilir. Banyonuzu tasarlamaya başlamadan önce, düzenli olarak kaç kişinin bu banyoyu kullanacağını akılda tutmalısınız. Lavabo ve dolapların çocukların erişebilmesi için yere yakın mı tasarlanmalı, yoksa tam tersine, erişememeleri için mi yüksekte mi olmalı? Şimdilerde insanların boylarına göre kendilerini adapte edebilen son derece akıllı tasarımlar mevcuttur. Banyo tasarımcıları su ve atık su bağlantılarını, ve eğer pencere yoksa havalandırma noktalarını çok başarılı bir şekilde yerleşim yapabiliyorlar. Minimal ve zamansız stiller birkaç farklı tasarımla karışıyor. Doğru renk ve stil kombinasyonu ile küçük alanlar daha büyük görünür. O güzel görünüşü verirken işlevselliği unutmayın. Bu tasarımlar her şeyi içinde barındırıyor.

Birbirinden Güzel Banyo Tararım Örnekleri

Bu banyoda kayan kapıların ötesinde bir bahçe yer almaktadır. Beyaz oval küvetin hemen arkasındaki duvarı yemyeşil gür bitki örtüsü ile süslenmiş. Lavabo benzersiz bir namlu şekli ile tasarlanmış ve su, yansıtılan bir taş duvarın üstünden ve dışından gelen paslanmaz bir musluktan akıyor. Açık tavanlı ve cam kapılar doğal aydınlatmaya izin verir.
Mermer tezgah,mermer fayanslar ve sarkıt lamba üzerindeki siyah lavabo, çok hoş görünümlü bir banyo tasarımı.
Bu beyaz banyoda çarpıcı kırmızı mermerden oluşan bir duvar var, şok edici bir kontrast oluşturuyor. Mermer zeminde gri vuruşlar duvarlar beyaz ve gri renkte. Düz hatlar, küvet ve lavaboda tekrarlanmış.
Bu sade banyoda huzur bulabilirsiniz. Pencere, huzurlu sahneye dikkat çekiyor. Geleneksel halılar ahşap zemin üzerine yerleştirilmiş. Dikdörtgen ayakta duran ikili lavabo tasarımı tamamlamış.
Bu gri beton duvarlar, mermer tezgah ve yuvarlak lavabolu şık bir banyoya dönüşmüş. Duş, bir ahşap zemin içermektedir. Tavan açık ve buranın yeşillikler içerisine girdiği havası yaratılmış.
Bu görünümde hem tuvaleti çevreleyen gri hem de kiremit rengi kullanılmıştır. Yağmur duş başlığı, tüm tasarımın düz çizgilerini korur.
Mavi dokulu duvarlara ve çakıllı bir zemine sahip olan bu banyo, çok hoş ve sade bir tasarıma sahip gözükmekte.
Yerlerde büyük fayans kullanımı banyonun ferah olmasına yardımcı olmuş. Zeminin üzerinde duran dolaplar, al tarafında saklama kaplarının kullanıma izin verir. Bu banyonun sadeliği, onu özel kılan şey.
Mermer görünümlü fayanslar bu banyoda zeminde ve arka duvarda kullanmış. Duş, iki kişilik lavaboları ile birlikte konsol dolabının arkasına yerleştirilmiş. Lavabonun arkasındaki duvar ve ahşap plakalar kullanılan bu tasarıma size küçük banyolar için fikir verecektir.

 

 

 

 

 

Etiketler:, , ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir