Banyo için ilham vereci tasarım fikirleri & resimleri

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 21:20

banyo-tasarimlari-1

Banyolar için ilham verici tasarım fikirleri

Bir banyoyu mükemmel yapan nedir?

Mükemmel bir banyo aslında oldukça subjektif bir konu, çünkü her insanın kafasındaki mükemmel banyo fikri farklı olabilir. Buna karşın özellikle yenileme çalışmaları biraz gözünüzü korkutsa da, birkaç basit kuralı izlerseniz hayalinizdeki banyoya sizde ulaşabilirsiniz. Her zaman olduğu gibi burada da kendi tarzınız ve nasıl bir banyo istediğiniz üzerine düşünmenizi öneriyoruz. Ama her şeyden önce, banyonuzun ölçülerine ve fiziki koşullarına, daha doğrusu resmin tamamına hakim olmanız gerekmekte. Banyonuzu ister yeni bir güne hazırlanmak, ister rutinden çıkıp biraz rahatlamak ya da yoğun bir günün stresini atmak için yenilemek isteyin, sonuçta orası huzurun ve kendinize ayırdığınız vakti geçirdiğiniz bir yerdir. Kafanızda bir konsept ya da tasarım, dizayn oluşturmadan önce, banyo döşerken tam olarak neyi gerçekleştirmek istediğinize karar vermelisiniz. Bir parça sükunet ve dinginlik mi? Ya da belki kendinizi ifade ettiğiniz ve yaratıcılığınızı konuşturduğunuz bir sığınak mı?

Banyomu nasıl tasarlamalıyım?

Banyo tadilatına hazırlanıyorsanız, banyonuz için tercih edebileceğiniz çok çeşitli tarz ve temalar mevcut. Hatta bu seçenekler size fazla bile gelebilir! Pek çok ürünün düzgün bir şekilde depolanması gerekebileceği için, bir banyo işlevsel ve pratik olması gerektiğini unutmayın. Bir tarzda karar kıldıktan sonra, duvar ve zemin kaplamalarını göz önünde bulundurarak tercihler yapmanız daha doğru olacaktır. İddialı ve parlak renkler mi istiyorsunuz, yoksa daha pastel tonlarda basit bir palet mi tercih edersiniz? Ayrıca duş sistemleri, duş tekneleri ve küvetleri de düşünmelisiniz. Yalnızca bir duşa kabinle mi yetineceksiniz yoksa küvetle birleşik bir duş mu istersiniz? Ya da ayrı ayrı birer küvet ve duş da kullanabilirsiniz. Başlangıçta ne istediğinize ne kadar doğru karar verirseniz, uygulama aşaması da o kadar randımanlı olacaktır.

Peki ya küçük bir banyom varsa?

Sakin olun, bu bölümde küçük banyolar için de pek çok fikir bulacaksınız! Boyutlar için endişelenmenize hiç gerek yok, çünkü her zaman denildiği gibi, önemli olan alanın büyüklüğü değil, onu nasıl kullandığınızdır. Küçük bir banyo tasarlarken bir parça daha yaratıcı ve becerikli olmanız gerekebilir. Çünkü tasarıma başlamadan önce eşyaların yerleşimi ve doğal ışığın kullanımı üzerine de düşünmeniz gerekir. Kozmetik ve temizlik ürünleri vazgeçemeyeceğimiz şeylerdir, bu yüzden en baştan alan sıkıntısı çekiyorsanız duvara monte bir aynalı dolapla bir taşla iki kuş vurabilirsiniz. Genel bir kural olarak, renk paletinizi ve dekorasyon tercihlerinizi çok fazla ön plana çıkarmamaya çalışın ve dikkatinizi ışığın doğru kullanımı ve yerleşime odaklayın.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Etiketler:, ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir