Balkon Bahçe Tasarımları

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 11:26

balkon-bahce-tasarımları-fikirleri-1

Balkon Bahçe Tasarım Fikirleri

Bazı balkonlar, bahçe tasarım ve dekorasyonunu iltifat etmek için yaratılmıştır. Göz önünde bulundurulması gereken bir faktör mevcut bütçeniz dir. Birçok balkon bahçesi fikirleriyle, fazla para harcamadan harika bir mekan oluşturabilirsiniz! Dikkat etmeniz gereken diğer bir şey, balkonunuzun ne kadar güneş ışığı aldığıdır. Bu, seçtiğiniz bitkilerin belirlenmesine yardımcı olabilir. Son olarak, hangi saatte yeni alanınızı kullanacaksınız? Akşamları ağırlıklı olarak kullanılan bir balkon için balkonunuzda aydınlatma isteyebilirsiniz. Yeterli planlama ile, bahçe ihtiyaçlarınıza cevap verecek şekilde tasarlanmış güzel bir balkon bahçesi yaratabilirsiniz.

Birbirinden Güzel Balkon Bahçe Görselleri

Bu balkon bahçesi güneşli ve aydınlıktır! Bitkiler, balkon korkuluğuna sabitlenmiş beyaz şemsiye ile güneşten korunma önerilir. Oyuncak oyuncak koleksiyonundan kırmızı ve beyaz çizgili kumaş gölgesine kadar, bu aynı zamanda bir çocukla paylaşılacak bir alan. Asma ışıklarının küçük masasına eklenmesiyle bu balkon gece bile kullanılabiliyor!
Yere çim halı serilmiş, küçük küçük saksılarla zenginleştirilmiş balkon bahçe tasarımı.
Oturma odası konforunda bir balkon bahçe tasarımı.
Renkli saksıların duvara monte edilmesiyle ve aynı renklere sahip bir puf sayesinde farklı bir hava yaratılmış.
Bu özel alan, yaratıcı bir balkon bahçe tasarımı kullanılarak inşa edilmiştir. Bitkileri, uzun boylu kaplarda balkon kenarı etrafına yerleştirmek, mevcut ağacın avantajlarından yararlanırken mahremiyet yaratır. Zemin yastıklarını ve bir battaniyeyi bu tasarıma zenginleştirerek, balkon evin bir uzantısı haline gelir. Eski bir halı ve halatla örtülü Osmanlı bambu sandalyelerini öneriyoruz.
Yeşilliklerin arasına gizlenmiş taştan melek heykeli.
Dar bir alanda bir balkon bahçesi yaratırken asılı tencere ve sepetler anahtardır. Bu tasarım çoğu bitkinin, ihmal edilen genel gider alanlarında büyümesine izin verir. Balkon korkuluklarına ekiciler eklenmesi, ek alan gerektirmediği için mükemmel bir fikirdir.
Bu tasarıma bir gölge mor çiçek ekleyerek, bu balkon bahçesi hafif ve havadar bir görünüme sahip olacaktır. Dinlenme köşesi, orta sehpa ve huzurla buluştuğunuz an.
Duvara monte edilmiş raflar sayesinde düzenli bir bahçe balkon tasarımı elde edilmiş.
Balkon bahçe fikrinize yeriniz varsa bu örnekte olduğu gibi küçük bir süs havuzu eklemek değişik olacaktır.
Geniş bir balkon bu kadar güzel mi tasarlanır.
Geniş bir balkon bahçe, farklı bir tasarım.
Mavinin verdiği huzur köşesi.
Bu balkon bahçesi, en iyi konteyner bahçeciliğini sergiliyor. Sadece saksılar kullanan bu tasarım, balkonun tamamınında tam bir bahçeye izin veren tüm alanlarından yararlanmaktadır. Domatesler köşelerde yetişirken, biberin ve fesleğenin pencere kutuları balkon kenarında bulunur. Halı, veranda masasını ve sandalyeleri samimi bir balkon bahçesi oluşturuyor.

 

Etiketler:, ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir